Polfarmex wspiera ratowników medycznych z Kutna i Łodzi

Firma Polfarmex S.A. przekazała dla ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi specjalistyczną odzież ochronną i środki do dezynfekcji niezbędne w codziennej pracy w warunkach pandemii. Wartość przekazanej darowizny to ponad 24 tys. zł.

Kutnowski Polfarmex kolejny raz wspiera ratowników medycznych w zakresie dostarczenia im specjalistycznej odzieży ochronnej i innych środków przydatnych w codziennej pracy. W ramach przekazanych obecnie rzeczy jest 100 sztuk kombinezonów ochrony biologicznej, 30 sztuk masek pełnotwarzowych wraz z 60 filtrami, 505 sztuk przyłbic ochronnych, oraz 40 litrów mydła do dezynfekcji i 40 litrów środków na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk.

Praca służb medycznych w warunkach szczególnego zagrożenia, wynikającego z pandemii, oznacza rygorystyczne stosowanie ściśle określonych środków ochrony. Specjalistyczna odzież, akcesoria ochronne czy środki dezynfekujące oznaczają wzrost wydatków ponoszonych przez placówki służby zdrowia. Dlatego każde wsparcie ze strony zewnętrznych partnerów wzmacnia, zarówno poziom ochrony ratowników medycznych, jak i przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pacjentów korzystających z pomocy służby zdrowia.

Dla naszej firmy, troska o wspólne bezpieczeństwo w szeroko rozumianym otoczeniu ma konkretny wymiar. Wspierając ratowników medycznych wzmacniamy także bezpieczeństwo naszych pracowników ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców. Im lepiej wyposażone są służby medyczne niosące pomoc, zwłaszcza w warunkach pandemii, tym większy jest poziom bezpieczeństwa nas wszystkich mówi Maciej Aksman, Specjalista ds. PR w Polfarmex S.A.

Pandemia trwa nadal. Wciąż udzielamy pomocy osobom zakażonym koronawirusem. Wymusza to na nas stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej. Z tego względu wsparcie naszych przyjaciół takich jak firma Polfarmex S.A. jest dla nas bardzo cenne mówi Adam Stępka, Rzecznik Prasowy WSRM w Łodzi.

Pomoc, udzielana przez Polfarmex lokalnym służbom to również ważny element działalności Spółki. Społeczna odpowiedzialność, jaką Polfarmex realizuje w codziennej działalności, to w czasach pandemii wyraz solidarności z tymi, którzy z narażeniem zdrowia i życia chronią innych.

W ubiegłym roku Polfarmex przekazał dwadzieścia pięć kompletów umundurowania dla kutnowskich ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przekazana odzież zwiększa bezpieczeństwo pracy ratowników, poprawiając ich widoczność w codziennej pracy, zwłaszcza kiedy uczestniczą w akcji niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

***

Polfarmex S.A. specjalizuje się w produkcji leków generycznych na receptę (Rx) z zakresu pulmonologii, kardiologii, gastrologii, neurologii, dermatologii oraz ginekologii. Oferuje także leki dostępne bez recepty (OTC), suplementy diety i kosmetyki. W firmie pracuje ponad 700 osób. Dzięki zgromadzonemu w trakcie ponad 30-letniej obecności na polskim rynku doświadczeniu, firma zyskała zaufanie pacjentów, lekarzy oraz kontrahentów. Jej produkty są dostępne na 15 zagranicznych rynkach.


Drukuj  

Related Articles